تبلیغات
معلم روستا - سم زدایی با آب لیمو
لیمو برای درمان بسیاری از بیماریها مفید است وسالهاست که انسانها در هنگام بیماری وبرای درمان از لیمو واب لیمو استفاده میکنند.لیمو دارای بسیاری از خواص است و قرن هاست که بعنوان میوه درمانگر شناخته وبرای جلو گیری از بیماری استفاده می شود؛لیمو و اب لیمو برای دستگاه گوارش و کبد؛سم زدایی از بدن ولاغری بسیار مفید است وبه دلیل ویتامینcبا لایی که دارد موجب تحریک سیستم ایمنی بدن می شود.
لیمو که ضد ویروس است؛غنی از ویتامینcاسید سیتریک وفلاونوئیدهاست؛ضمن اینکه خواص هیدراتی و مرطوب کننده دارد وبه غذا طعم خوبی میدهد.
# یبوست
لیمو دارای اسید فولیک است که برای گوارش مفید است؛اب لیمو یبوست را ازبین می برد؛اگر لیمو با معده خالی خورده شود،کبد را پاکسازی میکند وبرای هضم غذا مناسب است.
# سوزاندن کالری
لیبمو به سوزاندن کالری کمک میکند در واقع هر100گرم ان 19 کالری می سوزاند؛میتوان اب لیمو را جایگزین اب میوه ها . نوشابه هایی که سرشار از قند وکالری است کرد.
#خواص سم زدایی
لیمو سیستم گوارش را پاکسازی میکند،ادرار آور است وباعث تحریک فعالیت کلیه می شود که در نتیجه موجب سم زدایی میشود.
# بوی بد دهان
لیمو نفس را تازه میکندو همچنین برای ازبین بردن دندان درد والتهاب لثه مفید است؛اسید سیتریک لیمو باعث تضعیف مینای دندان می شود به همین دلیل باید پس از خوردن لیمو دندانها را مسواک زد.
# پاکسازی پوست
به دلیل سم زدایی و ادرار آوربودن آن؛پوست را سالم ودرخشان میکند وبه علت قلیایی بودن؛برخی از باکتری هایی را که موجب آکنه یا دیگر مشکلات پوستی می شود از بین می برد،لیمو به دلیل داشتن ویتامینcوسایر آنتی آکسیدا نها؛چین وچروک ها ار از بین می برد وبا رادیکالهای آزاد که موجب پیری پوست می شود مبارزه میکند.
طبقه بندی: دانستنیها، توصیه های دوستانه،
برچسب ها: خواص لیمو واب لیمو،

تاریخ : دوشنبه 30 تیر 1393 | 04:19 ب.ظ | نویسنده : علی اکبر خاموشی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.